Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gminne Dożynki w sołectwie Turzyn

DSC09710Gospodarzem tegorocznych dożynek gminnych było sołectwo Turzyn.

Rozpoczęto je od korowodu dożynkowego, na czele którego kroczył Zespół Regionalny Pałuki, a także delegacje, poczty sztandarowe, władze lokalne oraz mieszkańcy. Msza św. została odprawiona przez Proboszcza ks. Zbigniewa Grzegorzewskiego, podczas której poświęcono m.in. wieńce dożynkowe. Podczas ceremoniału starostwie dożynek Elżbieta Dymel i Jerzy Bałka przekazali na ręce Burmistrza Kcyni Marka Szarugi chleb upieczony z tegorocznych plonów. Po podzieleniu się nim z mieszkańcami zgromadzonymi na dożynkach Burmistrz Marek Szaruga wygłosił okolicznościowe przemówienie, podczas którego mówił jak ważna jest praca rolnika i w jak trudnych warunkach przychodzi rolnikom obecnie pracować. Wśród gości zabierających głos byli: Poseł na Sejm RP Piotr Król i Wicestarosta Nakielski Tomasz Miłowski. W dalszej części zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Kcynia oraz Zespół Regionalny Pałuki. Rozstrzygnięto też konkursy dożynkowe: na najładniejszą zagrodę, wieniec dożynkowy oraz rodeo. Zabawę taneczną poprowadził Sławomir Hałas. Tradycyjnie podczas dożynek można było dobrze zjeść. Zadbały o to KGW Sami Swoi z Żurawi, KGW Turzyn i KGW Grocholin. Na najmłodszych też czekały atrakcje m.in. darmowe dmuchańce.

Podczas dożynek tradycją jest już konkurs na najładniejszą zagrodę organizowany dla sołectwa, w którym dożynki się odbywają. Gospodarzem tegorocznych gminnych dożynek było sołectwo Turzyn. W godzinach przedpołudniowych komisja odwiedziła zgłoszone do konkursu posesje. Oto wyniki: I miejsce Marlena i Jerzy Bałka, II miejsce Albert, Beata i Sławomir Mrotek oraz Monika Księżniakiewicz, III miejsce Wojciech Śliwa. Tradycyjnie odbył się również konkurs na wieniec dożynkowy. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż z roku na rok powstają coraz to piękniejsze wieńce, a co najważniejsze - zgodne z tradycją.

Wyniki:

I miejsce Sołectwo i KGW Grocholin,

II miejsce Sołectwo Chwaliszewo,

III miejsce KGW Rozpętek.Atrakcją

Był także konkurs rodeo dla przedstawicieli sołectwo. Oto wyniki:

I miejsce Andrzej Wiekiera Sołectwo Turzyn,

II miejsce Radzisław Mrotek Sołectwo Łankowice,

III miejsce Tomasz Świerc Sołectwo Górki Zagajne.

Tekst: Anna Duda-Nowicka, UM w Kcyni

Kalendarz imprez

Wrzesień 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Licznik odwiedzin

4030227
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich odwiedzin
6719
13676
6719
3923741
212317
111099
4030227