Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

28 Finał WOŚP za nami

IMG 20200112 113350 128 Finał WOŚP za nami.

Kcynia również zaangażowała się w zbiórkę na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej . W roku bieżącym sztab WOŚP zmienił swoją lokalizację z pomieszczeń GCKiB w Kcyni na salę sportową Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego. Był to strzał w „10”, przybyło wiele osób o wielkim sercu, które obdarowały potrzebujących. 25 wolontariuszy kwestowało na ulicach Kcyni i zebrało kwotę 24.244,94 zł. Podczas imprez 12 stycznia sala sportowa wypełniła się po brzegi.

         Impreza rozpoczęła się prezentacją uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kcyni, które zaprezentowały swoje zdolności muzyczno-wokalne, a to wszystko dzięki zaangażowaniu Pani Dobromiły Siewkowskiej – nauczycielce SP w Kcyni. Swój kunszt taneczny, wokalny zaprezentowały dzieci z kół zainteresowań oraz Zespół Wokalny CANTEMUS działające przy GCKiB w Kcyni. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, które przygotowali organizatorzy imprezy: była kawiarenka, którą prowadziło KGW Turzyn, oraz stoisko ze słodkościami dla najmłodszych prowadzone przez KGW Żurawia.

Największym zainteresowanie wśród naszych najmłodszych uczestników cieszył się „kącik Malucha” oraz malowania twarzy.

Całość prowadziła Renata Gaj – Kowalska oraz Marcin Gąsiorowski, a konkurs pastorałek i kolęd prowadziła Maria Kordyś, oceniały Panie Violetta Majchrzak i Maria Kruś, a nagrody wręczył Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

         Podczas cyklu imprez licytowano wiele rzeczy, które przekazały osoby o wielkiej empatii i jeszcze większym sercu – ZA TO WIELKIE SERCE DZIĘKUJEMY.

         Duży, bo prawie 2 metrowy pluszowy miś przekazany przez Klaudię i Zuzuię wylicytowany został przez grupę kcyńskich morsów za kwotę 760,oo zł i zostanie przekazany dla dzieci z domu dziecka w Kądrąbiu.

         Od wielu lat Pan Dariusz Grzeszczyk licytuje koszulki i przekazuje je dla wolontariuszy, tak też było w tym roku.

         Natomiast Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wylicytował tort w kształcie serca. Przekazując go wolontariuszom dziękował im za trud i pracę podczas 28 finału WOŚP.

         Tradycją każdego finału WOŚP jest pokaz fajerwerków „Światełko do nieba”. W roku bieżącym już po raz druki pokaz fajerwerków poprzedzony został salwą honorową Bractwa Kurkowego w Kcyni – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

         Pokaz fajerwerków ufundowany został przez Urząd Miejski w Kcyni z Burmistrzem Markiem Szarugą na czele wykonała firma pirotechniczna.

         Sztab 28 finału WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom, każdemu kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w organizację imprezy, zbiórkę pieniędzy.

         Podziękowania składamy Dyrekcji Szkoły Podstawowej, która chętnie udostępniła pomieszczenia szkoły oraz pracownikom obsługi szkoły za aktywną pomoc podczas niedzielnego finału WOŚP.

         Największe podziękowania kierujemy grupie 25 wolontariuszy, którzy kwestowali na ulicach miasta, nie zważając na zimno. Za pomoc i opiekę nad całością przedsięwzięcia dziękujemy Policji kcyńskiej, która przez cały czas trwania kwesty czuwała nad bezpieczeństwem naszych wolontariuszy.

         Kwotę, którą udało się zebrać przekazano do Banku Spółdzielczego w Kcyni, któremu dziękujemy, za współpracę i możliwość przekazania pieniędzy w niedzielę wieczorem.

WIELKIE SIEMA - WIELKIE DZIĘKI

TYM WSZYTKIM, KTÓRZY PRZEKAZALI:

  • FANTY NA LICYTACJĘ
  • CIASTO DO KAWIARENKI
  • ŻYWNOŚĆ DLA WOLONTARIUSZY
  • [Galeria na facebooku]

Kalendarz imprez

Wrzesień 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Licznik odwiedzin

4029575
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich odwiedzin
6067
13676
6067
3923741
211665
111099
4029575