Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rzeźby w parku

Niezmiernie miło nam poinformować, że rzeźby powstałe podczas II Pleneru Rzeźbiarskiego można już podziwiać w parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

Przypomnijmy, że II Plener Rzeźbiarski pt. "Zapomniane zawody regionu pałuk" odbywał się w Kcyni w dniach od 20 do 28 lipca. W plenerze uczestniczyli Panowie : Maciej Malesa, Edward Maciejewski, Zbyszko Piowński, Eryk Tubiszewski oraz Piotr Woliński- pomysłodawca kcyńskich plenerów rzeźbiarskich. Podczas trwania pleneru powstały około 2 metrowe rzeźby przedstawiające zapomniane zawody regionu pałuk tj. garncarza, szewca, kowala, bednarza oraz stolarza.

Rzeźby zostały ustawione przy alejkach spacerowych w parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni stając się niewątpliwą atrakcja. Ustawiona została również rzeźba prezentującą Stefana Boguszyńskiego, która padła ofiarą wandali.

W tym miejscy pragniemy po raz kolejny przypomnieć, że wszystko co znajduje się na terenie parku, skateparku oraz placu zabaw jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy powinniśmy o nie dbać. 

 

Wasze pomysłyLicznik odwiedzin

446995
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich odwiedzin
33
267
1978
442672
10387
13770
446995