Podsumowano Rok Kulturalny 2018

DSC04673„Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc

Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole

Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas,

Gdy siedzimy wszyscy w kole, i MAMY bliskich przy stole. „[cyt.]

Tymi słowami w minioną sobotę 15 grudnia dyrektor Centrum Kultury w Kcyni rozpoczęła podsumowanie Roku Kulturalnego 2018. Był czas na podziękowania wszystkim, którzy zaangażowani są w rozwój kultury: twórcom ludowym, członkom Zespołu Regionalnego „PAŁUKI”, słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Członkom Klubu Aktywnego Seniora, to członkowie Zespołowi Wokalnemu CANTEMUS, Klubowiczom Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponadto podziękowania skierowane były w kierunku:

• Urzędu Miejskiego za współpracę i pomoc w realizowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć.
  • Starostwa Powiatowego w Nakle.
  • Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji, dzięki którym imprezy organizowane przez GCKiB są bezpieczne oraz Orkiestrze Dętej OSP w Kcyni, która uświetnia nasze przedsięwzięcia.
  • Zarządu Banku Spółdzielczego w Kcyni z Prezesem Panem Piotrem Niedbalskim na czele, za wsparcie finansowe.
  • Instruktorów, którzy prowadzą zajęcia w Centrum Kultury, zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi.
  • Placówek oświatowych działających na terenie gminy Kcynia, które współpracują z Centrum Kultury, zwłaszcza dyrekcji SP im. Jana Czochralskiego w Kcyni.
  • Stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, które aktywnie biorą udział w imprezach plenerowych oraz sołectwom.
  • Mediów, które promują Centrum Kultury.

Słowa uznania i podziękowania skierowane były w stronę firm: GS Kcynia, Firmy PAŁUKI Państwa Ewy i Marka Głuszczyńskich, Zakładu Produkcji Murzynków Państwa Bożeny i Grzegorza Mordzak, Cukierni Kilian oraz Państwa Danuty i Dariusza Grzeszczyk.

Burmistrza Kcyni Marek Szaruga i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni Jan Kurant oraz Komendant Zarządu Gminnego OSP w Kcyni Damian Łyszczarz na ręce Dyrektor Ilony Kurdelskiej złożyli kwiaty i podziękowania dla wszystkich pracowników GCKiB za współpracę i działalność na rzecz rozwoju kultury.

Po oficjalnych wystąpieniach wszyscy wspólnie kolędowali i życzyli sobie zdrowych raosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

Więcej zdjęć na facebooku.

DSC04645DSC04653

Marzec 2019