W sobotę 28 września przed Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się festyn na powitanie jesieni.

Organizatorami festynu poza Centrum Kultury były samorządy osiedlowe nr 1, nr 2 oraz nr 3 z Kcyni.

Piękna słoneczna pogoda oraz moc przygotowanych atrakcji sprawiły, że plac przed budynkiem Centrum

wypełnił się dziećmi i ich rodzicami.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych przez Panią Ilonę Kurdelską- Dyrektora Gminnego Centrum

Kultury i Biblioteki dzieci przystąpiły do wykonywania portretów Pani Jesieni na przygotowanych

kartonowych płytach.

Atrakcji było co nie miara. Najmłodsi mogli wcielić się w strażaka i gasić fikcyjny pożar,

można było z bliska obejrzeć wóz strażacki i policyjny, a przede wszystkim uczestniczyć w konkurencjach

zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dużym zainteresowaniem cieszyły sie konkursy na największego ziemniaka oraz ludzika z kasztanów.

Oczywiście udział w konkurencjach była nagradzany słodkościami i nagrodami ufundowanymi przez

samorządy osiedlowe.

Wszyscy przybyli mogli się również poczęstować grillowaną kiełbaską.

Imprezę prowadziła Pani Renata Gaj- Kowalska, natomiast z ramienia samorządów imprezę koordynował Pan Piotr Makarewicz.

W imprezę włączył się również Burmistrz Kcyni Pan Piotr Hemmerling, który ufundował dla dzieci

słodycze oraz napoje.

Podczas spotkani można siębyło również zapisać na zajęcia organizowane przez Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni w roku szkolnym 2013/2014.

Każde z dzieci otrzymało również balonik ufundowany przez Pana Piotra Makarewicza.

Serdeczne podziękowania organizatorzy kierują w stronę wszystkich sponsorów a więc:

Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury w Urzędzie Miejskim w Kcyni za nagrody,

Pana Marka Grewlinga za musztardę,

oraz Spółdzielni GS "Samopomoc Chłopska" za chleb.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólną zabawę i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy.

Lipiec 2018