Klubowicze DKK o książkach

1W poniedziałkowe popołudnie 5 lutego 2018 r. w czytelni Biblioteki kcyńskiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tym razem tematem spotkania była powieść amerykańskiej pisarki Lisy Genova pt. ,,Motyl”. We wspomnianej książce autorka przedstawia historię młodej kobiety u której zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Główna bohaterka, to kobieta sukcesu, szczęśliwa mężatka i matka trójki dzieci. Alice musi walczyć kiedy nieuleczalna demencja pozbawia ją tożsamości i uczy się żyć każdą chwilą.

Klubowicze uznali, że "Motyl" to, powieść jednocześnie piękna i przerażająca. To poruszający i niezwykle żywy obraz życia z chorobą Alzheimera, który pozostaje w pamięci jeszcze na długo po zamknięciu książki.

Na zakończenie ustalono termin następnego spotkania na 5 marca 2018 r. Wybrano także kilka tytułów książek na kolejne do omówienia:

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” M. Witkiewicz

„We dwoje” N. Sparks