Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klubowicze DKK o książkach

1W poniedziałkowe popołudnie 5 lutego 2018 r. w czytelni Biblioteki kcyńskiej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tym razem tematem spotkania była powieść amerykańskiej pisarki Lisy Genova pt. ,,Motyl”. We wspomnianej książce autorka przedstawia historię młodej kobiety u której zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Główna bohaterka, to kobieta sukcesu, szczęśliwa mężatka i matka trójki dzieci. Alice musi walczyć kiedy nieuleczalna demencja pozbawia ją tożsamości i uczy się żyć każdą chwilą.

Klubowicze uznali, że "Motyl" to, powieść jednocześnie piękna i przerażająca. To poruszający i niezwykle żywy obraz życia z chorobą Alzheimera, który pozostaje w pamięci jeszcze na długo po zamknięciu książki.

Na zakończenie ustalono termin następnego spotkania na 5 marca 2018 r. Wybrano także kilka tytułów książek na kolejne do omówienia:

„Czereśnie zawsze muszą być dwie” M. Witkiewicz

„We dwoje” N. Sparks

,,Słowik” K. Hannah

23

Wasze pomysłyLicznik odwiedzin

446743
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich odwiedzin
48
277
1726
442672
10135
13770
446743