Powiatowe obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego

pOWSTANIE06.01.2018

Proboszcz Parafii pw. WNMP ks. kan. Michał Kostecki, Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz Dyrektor ZSO Katarzyna Kluczyńska zapraszają na powiatowe uroczystości związane z upamiętnieniem 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Odbędą się one 2 lutego 2018 r. i rozpoczną się zbiórką delegacji na Rynku w Kcyni o godz. 9.25.

Szczegółowy program:

9.15 Zbiórka na Rynku w Kcyni przy obelisku

9.20 Apel pamięci i złożenie kwiatów

10.00 Msza św. w intencji Powstańców Wlkp. z udziałem Chóru Akatyst

Po Mszy św. przejście do ZSO w Kcyni, ul. 22 Stycznia 1

ok. 11.15 Okolicznościowe wystąpienia, Montaż słowno-muzyczny "Z Bogiem w sercu, z bronią w ręku, wobec wroga Ojczyzny bez lęku", Wręczenie nagród w konkursach: Powiatowym Konkursie Plastycznym (szczegóły tutaj) oraz Powiatowym Turnieju Szkół (szczegóły tutaj)

Głównym uroczystościom towarzyszą inne wydarzenia:

16 stycznia Powiatowy Turniej Szkół, ZSO, godz. 9.00

26 stycznia w GCKiB w Kcyni o godz. 17.00 Spotkanie z Tomaszem Szeszyckim, autorem książek o Powstaniu Wielkopolskim (możliwość zakupu książek)

3 lutego Wycieczka autokarowa "Śladami walk Kompanii Kcyńskiej ppor. Jana Sławińskiego", wyjazd sprzed GCKiB o godz. 10.00 (organizator Koło Turystów Górskich im. K. Bachledy oraz GCKiB)

4 lutego, II Turniej Tenisa Stołowego, godz. 10.00, sala gimnastyczna przy SP w Kcyni (organizator Urząd Miejski)

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Nakle, Urząd Miejski w Kcyni, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, Parafia pw. WNMP w Kcyni, Towarzystwo Historyczne Kcynia, Koło Turystów Górskich im. K. Bachledy, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki