Za pasem święta,a ktoś majstruje przy prezentach!

1 1Powszechnie wiadomo, że pisanie listów do Świętego Mikołaja, to dla dzieci wspaniała zabawa i możliwość poproszenia o wymarzony prezent. A co, jeśli listy nie trafiają jednak bezpośrednio na Biegun i wszystkie prezenty są pomieszane?… Chłopcy dostają lalki, dziewczynki samochody- ktoś musi stać za tym całym zamieszaniem!

Michaś, jak co roku pisze do Mikołaja, że chciałby mieć prawdziwego, najlepszego przyjaciela. Ze względu na to, że jego prośba do tej pory jeszcze się nie spełniła, tym razem postanawia wszystko dokładnie sprawdzić. Chłopiec zostawia list, a wieczorem obserwuje go z ukrycia. Tym sposobem nakrywa Skrzata, który podmienia koperty! Wszystko jasne- nieświadomy niczego Mikołaj, w oparciu o fałszywe listy, nie obdarowuje dzieci prezentami, o które prosiły. Michaś postanawia nagłośnić całą sprawę. Na drodze pełnej przygód spotyka Renifera, który pomaga mu w przygotowaniach, a jednocześnie staje się jego najlepszym przyjacielem. Na pomoc małym bohaterom spieszy także Śnieżynka, która spróbuje przekonać Mikołaja, że jego najbliższy współpracownik od lat majstruje przy listach. Być może w tym roku Skrzat dostanie nauczkę, a marzenia dzieci w końcu się spełnią.

1 2W piątek 8 grudnia w filii bibliotecznej w Sipiorach miał miejsce wyjątkowy świąteczny spektakl „Za pasem święta, a ktoś majstruje przy prezentach”. Aktorzy z Teatru MASKA w Krakowie w bajecznych okolicznościach spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

1 3   1 4   1 5   1 6

1 7   1 8   1 9   1 10