Zapraszamy na IV Mikołajkowy Turniej Szachowy

DSC057101. Organizator:

2. Cel zawodów:
- promocja i popularyzacja gry w szachy na terenie Gminy Kcynia,
- integracja środowiska szachowego,
- promowanie alternatywnych kierunków zainteresowań wspierających rozwój umysłowy i
intelektualny młodzieży szkolnej.
3. Termin:
- 09.12.2017 r. (sobota) godzina 10.00
- Weryfikacja uczestników do godziny 09.00 – 09.45.
- Odprawa techniczna 09.50, rozpoczęcie 1 rundy: 10.00.
- Prognozowany czas zakończenia turnieju około godziny 15.00 – 15.30 (w tym możliwa 15 minutowa przerwa).
2. Miejsce i system rozgrywek:
- Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, ul. Libelta 27, tel.: 52 589-37-56, mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,
- Zawody przeprowadzone zostaną w 2 grupach:
• OPEN (wszyscy chętni),
• juniorzy do lat 16 (rocznik 2001 i młodsi),
- tempo gry 10 minut + 5 sekund za ruch dla zawodnika, 9 rund.
4. Koszt i warunki uczestnictwa:
- Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł seniorzy (przeznaczone na nagrody finansowe w turnieju OPEN),
- Juniorzy, emeryci i renciści – wpisowe 10 zł.
- Wpłata wpisowego pobierana będzie w dniu zawodów przy weryfikowaniu listy uczestników,
5. Zgłoszenia:
- Zgłoszenia ewidencjonowane na adres mailowy sędziego głównego zawodów Jarosława Wiśniewskiego (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) lub telefonicznie pod numerami 609-912-224 i 609-992-909, przyjmowane będą do dnia 08.12.2017 r. do godziny 20.00. Dopuszcza się również zgłoszenie do zawodów w sekretariacie GCKiB w Kcynii drogą telefoniczną lub mailową. Zgłoszenia po tym terminie przyjmowane będą w razie wolnych miejsc i opłaceniu wyższego wpisowego o 5 zł.
- W zgłoszeniach należy podać imię i nazwisko, miejscowość, datę urodzenia, posiadaną kategorię szachową.
6. Nagrody:
- Za zajęcie miejsc I-III w turnieju OPEN przewiduje się puchary i nagrody finansowe, których wysokość podana będzie po 3 rundzie (w zależności od ilości uczestników). W przypadku niskiej frekwencji, oprócz pucharów i dyplomów wręczone zostaną nagrody rzeczowe za miejsca I-V.
- Za zajęcie miejsc I-III w turnieju juniorów przewiduje się wręczenie pucharów oraz dyplomów. Dodatkowo za miejsca I-V zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników obydwu turniejów otrzyma słodki upominek,
- Ilość nagród może wzrosnąć w zależności od uzyskanych środków finansowych lub sponsorów.
- Organizator przewiduje również puchar lub nagrodę rzeczową dla najlepszego juniora Gminy Kcynia, oraz nagrodę dla najmłodszego uczestnika.
7. Sprawy organizacyjne:
- Zawodnicy startują w zawodach na koszt własny lub delegujących ich klubów i w ich gestii jest ubezpieczenie zawodnika na wypadek zdarzeń losowych.
- Ilość miejsc jest ograniczona!!!
- Zawody poprowadzi sędzia klasy I – Jarosław Wiśniewski (e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., nr tel.: 609-912-224).
- Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie zawodów w celu ich sprawnego przeprowadzenia, które zostaną ogłoszone przed 1 rundą.