Zakończenie semestru UTW

11 czerwca2014r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki miało miejsce zakończenie kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Na tę uroczystość przybyli m. in. Dziekan Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy Cezary Kościelak, Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.
Koordynująca pracę Uniwersytetu Trzeciego Wieku Renata Gaj – Kowalska rozpoczęła uroczystość i powitała wszystkich przybyłych na spotkanie.
Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska dokonała krótkiego podsumowania roku akademickiego 2013/2014 tymi słowami:
„UTW to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale m.in. rozwijanie swoich zainteresowań oraz wspólna integracja. Każdy z Państwa miał możliwość poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin nauki m.in.
•zdrowego żywienia
•roli makro i mikroekonomii w życiu człowieka
Ponadto zapoznaliście się Państwo z zagadnieniami dotyczącymi systemu emerytalnego.
Nieodłącznym elementem spotkań były podróże do ciekawych miejsc jak np. Chorwacja.
Byliście Państwo uczestnikami:
•wycieczek turystycznych ( Warszawa, Berlin, Wrocław, Solec Kujawski, Pakość, Inowrocław – integracja z innymi UTW)
•warsztatów szkoleniowych ( florystyczne, robiliście biżuterię)
•wyjazdów na basen, operetki – tu chcę podziękować Panu Burmistrzowi który wspierał wyjazdy członków UTW – sponsorował autobus.
•braliście czynny udział w nauce języka angielskiego”

Na zakończenie Dyrektor podziękowała  Dziekanowi Doc. Cezaremu Kościelakowi                za współpracę, zaangażowanie, wykłady, wiedzę którą przekazywał oraz  miłe słowo              i uśmiech którym wszystkich słuchaczy obdarowywał oraz Burmistrzowi Kcyni Piotrowi Hemmerlingowi, który chętnie wyraża zgodę i udostępnia autobusy na różnego rodzaju wyjazdy.
Ponadto Ilona Kurdelska podziękowała starościnie UTW Pani Janinie Paszkiewicz za całą działalność na rzecz słuchaczy UTW oraz  Paniom Elżbiecie Szarwark – skarbnik UTW – i Marii Żołądkiewicz
Ilona Kurdelska podziękowania skierowała również  dla wszystkich słuchaczy, a podsumowując stwierdziła, że tworzą wspaniałą grupę, wspaniałą atmosferę i tego samego życzyła im w przyszłym roku akademickim.
Po tym krótkim sprawozdaniu głos zajął Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling, który pogratulował wszystkim zaangażowania, inwencji twórczych życząc dalszych sukcesów zarówno w działalności UTW jak i życiu osobistym.
Wszystkim słuchaczom Dziekan Cezary Kościelniak wręczył dyplomy ukończenia kolejnego roku akademickiego.
Starościna Pani Janina Paszkiewicz wręczyła kwiaty i podziękowała wszystkim pracownikom Centrum za cały rok współpracy.

1987