Dzieci są naszym największym dobrem.

Dbajmy aby zawsze były szczęśliwe, radosne i uśmiechnięte!
Pod takim hasłem  w sobotę 31 maja bawiły się dzieci i rodzice wspólnie podczas Gminnego Dnia Dziecka, który zorganizowany przy współpracy Urzędu Miejskiego  w Kcyni, Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Szkoły Podstawowej w Kcyni oraz Rady Rodziców tejże szkoły, Banku Spółdzielczego w Kcyni, Sołectw: Dębogóra, Iwno, Gromadno, Tupadły, Turzyn, Suchoręczek, Malice, Szczepice, Laskownica, Mieczkowo, Dobieszewo, Dobieszewko, Sierniki, Głogowiniec, Żurawia, Nowa Wieś Notecka oraz Rodziców.
Na sobotnią imprezę przybyły tłumy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami z całej gminy – tu dobrze zorganizowany został dowóz wszystkich uczestników z terenu wiejskiego. Impreza miała rozpocząć się od godziny 1400, ale wyczekujący tłum uczestników przed licznymi atrakcjami, którymi były: zjeżdżalnie, trampoliny, tor przeszkód, skoczki, boisko sportowe, wata cukrowa, popkorn zmusiły organizatorów do rozpoczęcia pół godziny wcześniej. Wszystkie te atrakcje dla naszych milusińskich były sponsorowane przez wszystkich organizatorów. Na każde dziecko czekała niespodzianka ufundowana przez Burmistrza Kcyni w postaci różnych zabawek, przyborów szkolnych – a było ich ponad 1000.
Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling przywitał dzieci i wszystkich przybyłych ciepłymi życzeniami w tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Dziecka, życząc wszystkim dzieciom tym małym i tym trochę większym samych radosnych dni  i miłej zabawy. Do tych ciepłych słów z życzeniami dołączyli Dyrektor Szkoły Podstawowej Michał Poczobutt, Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Kcyni Magdalena Halkiewicz-Ujazdowska.
Całość imprezy prowadziła Renata Gaj – Kowalska – kierownik ds. kultury GCKiB w Kcyni, a pomagała jej Maria Kordyś – instruktor Centrum Kultury. Obie Panie były ubrane w kolorowe stroje lalek, które idealnie wpasowały się w kolorowe wystroje zespołu BAHAMAS.
Ponadto na scenie miało miejsce spotkanie z magikiem – iluzjonistą Apollino i wróżką Iwoną. Podczas występu dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, aktywnie brały udział w scenkach magicznych. Spektakl iluzjonistyczny przeplatany muzyką i konkursami nauczył tajemniczych zaklęć.
Podczas imprezy na Sali gimnastycznej zaprezentowały się dzieci z klbu tanecznego FEST działającego przy GCKIB w Kcyni, a który prowadzi Pani Dobrosława Mika-Bultrowicz.
Główną gwiazdą sobotniej imprezy dla dzieci był koncert Zespołu BAHAMAS, który zauroczył wszystkich uczestników pleneru.   Zbigniew Opałka twórca   i wykonawca tak znanych przebojów jak: "Pluszowy Miś", "Puszek Maluszek",    "A ja wolę moją Olę", czy "Wesołe Krasnoludki'' zaprosił do zabawy nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Największą radość maluchom sprawiły dwie duże tańczące pluszowe maskotki Pluszowy Miś i jego bajkowy przyjaciel Kłapouchy.
Dużą atrakcją były czworonogi z FUNDACJI TERAPEUTYCZNEJ Cane Pro Humano, które przybyły ze swoimi przewodnikami.
Dziecięcej radości nie było końca zwłaszcza kiedy pracownicy Banku Spółdzielczego w Kcyni obdarowywali ich zielonymi balonikami. Rodzice dzieci SP w Kcyni zorganizowali „słodką kawiarenkę”, w której każdy mógł zakupić smaczne ciasta, napoje, kawę. Wszystko po to, aby naszym dzieciom umilić naukę i wesprzeć finansowo remont świetlicy szkolnej.
W sobotnie popołudnie przy wesołej muzyce, pięknej słonecznej pogodzie wiele rodzin spędzić mogło miło czas, to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Już wkrótce więcej zdjęć.