Koncert "M jak Mozart"

Za nami koncert multimedialny pt. " M jak Mozart". W niedzielne listopadowe popołudnie siedziba Gminnego - Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni rozbrzmiewała muzyką Mozarta i nie tylko... Poza możliwością wysłuchania najbardziej znanych utworów austryjackiego kompozytora takich jak "Don Giovanni", "Wesele Figara" oraz "Czarodziejski flet", zgromadzeni mogli poznać ciekawostki z życia Mozarta.
Koncert odbył się w ramach projektu "Nie boję się muzyki" mającego na celu przybliżenie szerszej rzeszy odbiorców muzyki klasycznej.

"Pocket Concerts to nowoczesne, multimedialne koncerty kameralne, które zrealizowane zostaną w 60 ośrodkach kultury na terenie całego kraju. W każdym koncercie weźmie udział trzech solistów oraz prelegent.

Poznamy Mozarta takiego, jakim był - niezwykłego artystę, a przy tym kochliwego, ale i impulsywnego człowieka. Sensacyjne dociekania wzbogacone będą prezentacjami multimedialnymi oraz projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Wiedniu oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu.

W programie znajdą się arie i duety z „Czarodziejskiego fletu”, „Wesela Figara” oraz „Don Giovanniego”.

Ciekawe filmy, niespotykane obrazy i wywiady, znakomita obsada artystów, świetny komentarz opatrzony szczyptą humoru sprawiają, że jest to..."

Bardzo cieszy liczny udział kcyńskiej publiczności w koncercie i mamy nadzieję, że dzięki podobnym inicjatywą uda się również w naszym mieście pobudzić zainteresowanie muzyką klasyczną.

Strona projektu "Nie boje się muzyki"