Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Marią Wiernikowską

13 listopada 2013r. o godzinie 16.30 w czytelni GCKiB odbędzie się SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIĄ WIERIKOWSKĄ – autorką książki „Oczy czarne, oczy niebieskie” - w której opisuje drogę do Santiago de Compostela. ponad 760 kilometrów pieszo i na rowerze. Wbrew sobie Maria Wiernikowska, która do kościoła chodzi okazjonalnie wyrusz na pielgrzymkę. Walczy sama ze sobą, zirytowana i zauroczona – wszystko w jednym – na drodze średniowiecznych pątników. Wielokrotnie ocierała się o śmierć.”Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela” to dziennik z tej podróży.
„Maria Wiernikowska – dziennikarka. Karierę rozpoczęła w roku 1982 w Radio France International. Współpracowała również z BBC. Po 1989 roku wróciła do Polski, gdzie rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem. Następnie współpracowała z Radiem Zet i „Gazetą Wyborczą”. Przez wiele lat była korespondentem Telewizji Polskiej – relacjonowała konflikty zbrojne m.in. z Jugosławii, Czeczenii i Afganistanu, a także klęski żywiołowe m.in. tzw. powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Laureatka wielu nagród, m.in. Kryształowego Zwierciadła oraz im. Dariusza Fikusa” cyt.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Wasze pomysłyLicznik odwiedzin

446759
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkich odwiedzin
64
277
1742
442672
10151
13770
446759